Friday, June 21, 2013

Zdrowa  żywność lekarstwem

Prawdziwy pokarm, którego zadaniem jest oprócz podtrzymywania prawidłowego przebiegu procesów fizjologicznych, jest chronić nasz organizm przed szkodliwym wpływem bakterii, wirusów, grzybów oraz do granic możliwości zatrutym środowiskiem.
Jak pokarm może spełnić te oczekiwania, skoro z nieprawdopodobnym rozmachem manipuluje się dziś żywnością. Coraz trudniej znaleźć na półkach sklepowych żywność, która nie byłaby „ulepszona”, poddana obróbkom technologicznym, dzięki którym o produktach możemy powiedzieć jako o antyfakcie spożywczym.
Zaakceptowaliśmy ten fakt, dzięki temu potrafimy umrzeć z powodu nawet najbardziej błahej infekcji. A to wszystko dla naszego dobra, mówią „nasi eksperci”, jednocześnie stwarzając szansę uzyskania naukowych dotacji.
Jarzynki zamiast warzyw (wygoda czy głupota). Jarzynki zawierają gluten czy glutaminian sodu (MSG) używany m.in. w proteinowych i sojowych mieszankach odżywczych dla niemowląt. Wzbogaca ich wartości smakowe i to jest główny powód , ale przy okazji zatruwa organizm. Amerykańska FDA uznała, że MSG ma wielce negatywny wpływ na układ nerwowy. Natomiast japoński Uniwersytet Hirosaki wskazuje na MSG jako przyczynę degeneracji źrenicy oka, oraz pogorszenia utraty wzroku.
A tak dla naszej wygody no i oczywiście zdrowia, stosowane mikrofalówki. Istnieje wiele powodów, dla których usunięcie mikrofalówki (łącznie z tą „nowej generacji” i certyfikatem z tajemniczą literą „B”) nie byłoby głupią decyzją. Oto i wnioski naukowców na temat zniszczeń jakie powoduje „mikrofalowa” żywność:
- zaburzenia pamięci, koncentracji, niestabilność emocjonalna, spadek inteligencji,
- obnizenie jakości trawienia i spadek wydajności systemu immunologicznego, poprzez zmiany jakie zachodzą w limfie i osoczu krwi
- wzrost obecności we krwi komórek rakowych,                                                                            
 - nadanie minerałom zawartym w warzywach form wolnych rodników,                                      
 - wzrost nowotworów żołądka i jelit,                                                                                            
- redukcja witamin i pozostałych składników odżywczych i zamiana ich w postać  nieprzyswajalną lub o małej wartości odżywczej,                                                                         
- niszczenie enzymów i co za tym idzie zaleganie w jelitach pokarmu, przez co zwiększa się stopień ogólnego zatrucia.
Ministerstwo Zdrowia Kanady – 80% wszystkich pestycydów wprowadzamy do organizmu za sprawą „zdrowej” żywności.
Jak więc powinno wyglądać prawidłowe żywienie, aby pokarm mógł dostarczać nie tylko energii, ale stał się też i lekarstwem?
Żywność powinna być dostarczana organizmowi w formie nieprzetworzonej, jeśli tylko jest to możliwe. Wówczas to, możemy mówić o wysokiej jakości protein, witamin, minerałów, enzymów, aminokwasów oraz tłuszczów. Najważniejsza jest jakość pokarmu. Organizm nie toleruje  produktów po technologicznych przejściach (spożywczych śmieci).
Tego rodzaju śmieci wyrzuca na śmietnik, czyli do tkanki tłuszczowej. Zwały tłuszczu na biodrach i brzuchu, cellulitis, popękane naczynia krwionośne oraz wypryski na skórze to ich rezultat. Choroby nowotworowe i układu krążenia również! Spożywcze śmieci, tak jak stres, potrafią zburzyć równowagę hormonalną. Zwłaszcza insuliny i kortyzolu, formującego tłuszcz po to, by go chętnie przechować.
Nie wszystkie produkty spożywcze są ekologiczne. Ekologiczne to te, które nie są poddawane genetycznej manipulacji oraz wzrastają na glebie bez nawozów sztucznych, pestycydów i innych. Podobne restrykcje dotyczą zwierząt hodowlanych, dziś pobudzanych do wzrostu wymyślnymi paszami i hormonami, po to by ostatecznie osłabić je do tego stopnia, że bez antybiotyków nie mogą przeżyć.
Fakty wskazują na to, że im bardziej żywność przetworzona i ugotowana lub usmażona, tym gorzej ją strawić i zmetabolizować.
Dr Nancy Appleton – „Przeciętne ryzyko choroby nowotworowej z powodu ekspozycji na heterocykliczne aminy wynosi 1 na 10 000 i wzrasta do więcej aniżeli 1 do 50, jeśli osoby spożywają duże ilości mięsa smażonego, szczególnie kurczaki z rożna”. Podczas „uszlachetniania” produktów spożywczych wysoką temperaturą wydziela się trujący i wysoce karcynogenny związek pod nazwą akrylamid. Truje szczególnie dzieci, wciąż słabe immunologicznie, za to uwielbiające słodycze, hamburgery, frytki czy wszelkie odmiany chipsów.
Alarmująco wysoką zawartość akrylamidu można odnaleźć we wszystkich smażonych produktach spożywczych, rekordzistą są tu frytki, ale również usmażone na „śmierć” mięso, jajka czy ryby. Niektóre produkty wykazują obecność akrylamidu aż o 1280 razy wyższą od międzynarodowych limitów bezpieczeństwa. Są to super marketingowe chipsy, chrupki, krakersy, prażony ryż Kellogsa oraz chrupki Pringlesa.
Dr Diane Benford: „ Nie możemy określić poziomu bezpieczeństwa akrylamidu. Musimy przyjąć, że każde narażenie na niego może być ryzykowne.”.
Według prof. Dale Hattis – „akrylamid jest przyczyną kilkunastu tysięcy przypadków zachorowań na raka rocznie”.
Jak niebezpiecznym związkiem jest akrylamid, może świadczyć proces sądowy wytoczony korporacjom Mc Donalds i Burger King przez grupę naukowców, domagających się od nich umieszczenia na opakowaniach z frytkami ostrzeżenia co do rakotwórczego charakteru smażonych frytek, czyli dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku papierosów.
Dla przykładu w płatkach śniadaniowych na dobry początek dnia z dodatkiem marketingowego miodu, zawartość akrylamidu w tym „zdrowiu” wynosi zaledwie 250 razy więcej od ustalonych limitów. W ugotowanych ziemniakach (w 120 g) zawartość akrylamidu przekracza 25 razy przyjęte limity. Frytki natomiast nie dość, że wykazują ogromne ilości akrylamidu, to zawierają dodatkowo tłuszcze typu trans. A każdy spożyty ich gram oznacza zwiększenie ryzyka wystąpienia chorób serca o 20%, co stwierdzili tym razem naukowcy z Kanady.
Zdrowe jedzenie nie jest tylko kwestią zaspokojenia zmysłu smaku, ale przede wszystkim sposobem zapobiegania wszelkiego rodzaju chorobom i to niezwykle skutecznym.  Choroby cywilizacji nie biorą się z nikąd.
Ze statystyk Centrum Kontroli i Prewencji (Centre for Disease Control ond Prevention) :   „Istnieje wiele danych epidemiologicznych, które sugerują związek między metodami przyrządzania żywności a rodzajami raka czy chorobami serca. W jednym z badań naukowcy odkryli, że ci, którzy spożywali wołowinę „dobrze wysmażoną” i „średnio wysmażoną”, wykazali trzykrotnie większe ryzyko raka żołądka od tych, którzy spożywali tę „niewysmażoną”.
Dodatkowe badania wykazały – pisze dr Appleton – że istnieje wyższe ryzyko zachorowania na raka trzustki, jalit i piersi, co wynika ze zwiększonej konsumpcji mięsa dobrze wysmażonego, smażonego, lub z rusztu (podobnie jest z mikrofalówką).
Naukowcy szwajcarscy już w latach trzydziestych zaobserwowali tzw. „leukocyty trawienia”, czyli białe ciałka krwi z tendencją do drastycznego wzrostu w zależności od ilości spożycia i stopnia przetworzenia pokarmu.
Pokarmem wywołującym największy przyrost białych ciałek krwi jest pokarm poddany procesom rafinacji, homogenizacji, pasteryzacji i sezonowania. Do nich należą m.in.: pasteryzowane mleko i soki, mleczna czekolada, margaryna, cukier, biała mąka oraz warzona sól.
Jeżeli pożywienie jest przeżuwane w sposób dokładny, wyrządzone szkody w białych krwinkach są mniejsze. Natomiast jeśli ilość pożywienia w postaci surowej odpowiadają ilości tego zamienionego termicznie, to reakcja krwi okazuje się minimalna.
Ugotowane na śmierć mięso, warzywa, jaka, drób czy ryby są bardziej niebezpieczne dla zdrowia aniżeli tatar czy kogel-mogel.
A może faktycznie lepiej byłoby wziąć przykład z ssaków ( ale tych nieudomowionych), które żywność traktują bardziej po ludzku (Michal Budasz, "Zdrowa zywnosc lekarstwem, MEDYCYNA NATURALNA).

Policja pobila + Ochrona zmyla krew z bruku bejsment.com/2013/06/21/policjant-pobil-mieszkanca-barrie-zapomnial-o-kamerze/

01:57 Hrs. Budzi mnie siusiu.

04:00 Hrs. Budzik zrywa mnie na rowne nogi. Na dworze 15-stopniowo. W nocy jeszcze chodzi ogrzewanie + dzis 1-szy dzien lata.

04:10 Hrs. Mierze stezenie cukru we krwi. 6.4 mmol/L = 115 mg/dL.

04:17 Hrs. Pije 1-sza szklanke wody + 3 kapsulki Uri-Harmony + 10 kropelek Circu Balance.

04:32 Hrs. Lektura tronowa. "Uwazam Rze Historia".

Czesc Kozakow zaczela uciekac przez lewy bok do pobliskiego lasu, pozostali bronili sie jednak zazarcie: szablami i spisami, siekierami, a nawet orczykami. "Bylo tak uporne i zajadle to chlopstwo, ze nie tylko zeby jeden z nich miru wolac mial, ale i owszem ten glos tylko byl, aby jeden na drugim (co sie dzialo) umieral" - relacjonowal pozniej hetman.
Zwarte pozostawalo szczegolnie czolo taboru. Potocki nakazal wiec swojemu synowi bioracemu udzial w walkach podpalenie znajdujacych sie tam wozow z prochem i amunicja. Wybuch pozwolil na przelamanie oporu Kozakow i wywolal w ich szeregach panike, a bitwa przybrala miejscami charakter rzezi. "[Rycerstwo] strzelba i szabla znosi glowy hultajskie, armata, prochy, choragwie i inne dostatki w korzysc obraca, inne rycerstwo w pogonia idzie, mostem trupy kladac na mile i wiecej od miejsca pogromu" - pisal Potocki o tym momencie bitwy.
Nieatakowany dotad pozostawal osloniety przez bagno tyl taboru. Jako ze znaczna czesc jazdy oddalila sie bardzo od pola bitwy w pogoni za uciekinierami, Kozakom udalo sie zamknac na tylach pierscien wozow, ktorego nie udalo sie do wieczora rozerwac. Dalsze szturmy grozily znacznymi, a niepotrzebnymi stratami, kiedy wiec po kilku godzinach blokady, ostrzeliwania z dzial i pertraktacji Kozacy zaczeli cofac sie w strone Moszen, Potocki nie pozwolil wojsku, mimo jego szczerych checi, zaatakowac taborku. Hetman wiedzial, ze bitwa jest juz wygrana, a armia powstancza rozbita i niegrozna.
Nastepnego dnia przyszla pora na objazd pobojowiska i liczenie strat. Te byly ogromne: "dawne towarzystwo przyznawalo to, iz nigdy w takim ogniu, a tak dlugo nie bywali, i nie widzieli tak wielkiego trupa, jako sa wojownikami, na placu" - pisal Okolski.
Poleglo okolo 5-6 tys. Kozakow, a po stronie polskiej zaledwie okolo 150 zolnierzy i wiele koni.
20 grudnia wojska koronne dognaly w Borowicy ocalalych z pogromu pod Kumejkami Kozakow i po czterodniowym oblezeniu zmusily ich do poddania sie i wydania przywodcy powstania. Akt kapitulacji podpisal nowy pisarz wojskowy Bohdan Chmielnicki. Dalsze dzialania zbrojne to juz tylko kilkunastodniowa krwawa akcja pacyfikacyjna. Ukraina na 11 lat wrocila pod polskie panowanie (Roman Sidorski, "Piec minut, ktore daly zwyciestwo. Potocki, symbol kleski 1648 r., dekade wczesniej byl bohaterem", UWAZAM RZE HISTORIA, Kwiecien 2013).

04:59 Hrs. Wskakuje na wage APSCO + sandalki LEWANDOWICZ.

05:01 Hrs. Pije herbatke owocowa DZIKA ROZA + 2 daktyle + CBC Radio.

05:13 Hrs. Badam cisnienie krwi 6 razy + wyciagam srednia.

1) 139/84 + puls 70.
2) 120/77 + puls 69.
3) 126/76 + puls 67.
4) 127/75 + puls 67.
5) 120/74 + puls 68.
6) 120/68 + puls 67.
Srednia: 125/75 + puls 68. Kategoria: Prawidlowe.

06:12 Hrs. 2-ga szklanka wody + zelatynka oleju z ryb ULTRA EPA.

06:27 Hrs. 3-cia szklanka wody + 2000 I.U. witaminy D3 + masc nagietkowa na twarz + sztuczne lzy do oczu + wychodze + wyjmuje ze skrzynki na listy "National Post" z "Thousands evacuated as severe flooding grips Alberta" na okladce.

07:59 Hrs. 4-ta szklanka wody.

08:55 Hrs. 5-ta szklanka wody.

09:57 Hrs. 6-ta szklanka wody.

10:31 Hrs. 7-ma szklanka wody.

11:38 Hrs. 8-ma szklanka wody + kapsulka koenzymu Co-Q10.

12:50 Hrs. 9-ta szklanka wody + multiwitamina PLATINUM.

13:57 Hrs. 10-ta szklanka wody.

14:25 Hrs. 11-ta szklanka wody.

14:50 Hrs. Tabletka magnezu Laktomag B6 + czestuje sie czekoladka Xocai POWER.

15:40 Hrs. W domu + slonce za lekka mgielka. 25-stopniowo. Duszno. Na stole prasa. Magazyn "Maclean's" z "Canada vs. America. 99 reasons why it's better to be Canadian. We're happier, fitter and richer - and our kids are smarter too. See our sixth annual Canada Day survey for more" na okladce + 7 gazet polonijnych: 3 platne + 4 bezplatne. "Goniec". Na okladce:

* Pozdrowienia z urlopu od proboszcza o. Janusza Blazejaka.
* Kolejna szansa w wojnie z rakiem.
* Nie doczekaly 1 lipca - eksplozja w Quebecu.
* Koniec kariery politycznej Boba Rae.
* Otwarte Caly Rok! www.DomkiNadJeziorem.info.
* Zorro nie da juz rady.

"Gazeta Gazeta". Na okladce:

* Miliony ludzi na ulicach brazylijskich miast.
* Amnestia w sprawie broni palnej trwa.
* Pigulka "dzien po" dostepna bez ograniczen.
* Do kanonizacji Jana Pawla II wybrano cud z Kostaryki.
* Dreamlinery lataja z usterkami.
* Ksieza maja byc duszpasterzami, a nie fryzjerami owiec.
* Od dzisiaj mamy lato.
Jedna fotografia: Demonstrancji wokol budynku Kongresu w Brasilii 20 czerwca br.

"Glos Polski". Na okladce:

* Biznes i palace ZUS.
* Naszym domem Wielka Polska.
* Tuska utracil "Bilderberg".
* Mason przewodniczacym Konferencji Francuskich Biskupow.
* Super Szybki Internet od $29.95 POLTEL COMMUNICATIONS www.poltel.com.

"Nowy Przeglad" z "Upaly w Europie. Upaly w wielu miejscach Europy sa norma" na okladce + "Zycie" z "Poskromic apetyt. Jemy zeby zyc, nie zyjemy aby jesc, ale coraz czesciej zdarza sie nam nieposkromiony apetyt, najwazniejsze dla naszego zdrowia jest to aby go kontrolowac" na okladce +  "Merkuriusz Polski" z "Deby Pamieci 2013" na okladce + "Wiadomosci" z "Slawni Polacy, o ktorych nie slyszeliscie" na okladce.

19:20 12-sta szklanka wody + 1 zabek czosnku.

19:30 13-ta szklanka wody + 1 zabek czosnku.

21:25 Hrs. Jem 2 kiwi + 1 awokado z octem jablkowym + 3 morele z jadrami pestek.

21:43 Hrs. 14-sta szklanka wody + lyzeczka cynamonu.

22:50 Hrs. 15-sta szklanka wody + 280 mg magnezu MAGsmart + 3 kapsulki Uri-Harmony + 10 kropelek Circu Balance + czestuje sie czekoladka Xocai POWER.

MARIJUANA
LICENCES
AVAILABLE
Marijuana_leaf : Green marijuana leaf on a white background.
cal for more info
(416) 930-7747
(416)930-7389
(NOW, June 13-19 2013)

No comments: